Czysta glutamina SPONSER L-GLUTAMINE 100% PURE Zobacz większe

Czysta glutamina SPONSER L-GLUTAMINE 100% PURE

SPN-90-134

Nowy

- Czysta glutamina L – wolne aminokwasy bez innych dodatkowych składników
- Przeznaczona do wykorzystania w sportach siłowych i wyczynowych i przy budowie masy mięśniowej
- Nie zawiera glutenu, laktozy i protein z mleka, 100% roślinna

Więcej szczegółów

Wysyłka 24h

189,90 zł

Add to wishlist

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

61% zawartość glutaminy, aminokwasu, który najczęściej występuje w organizmie w wolnej formie. Zasadniczo komórki mięśni są w stanie same produkować glutaminę. W czasie wysiłku fizycznego produkcja glutaminy może być spowolniona i jej straty należy uzupełnić suplementem. Z tego powodu należy ona do drugorzędnych składników odżywczych.
Podczas długiego wysiłku fizycznego organizm skazany jest na wiele źródeł energii. Często ilość składników odżywczych nie jest wystarczająca i organizm musi czerpać energię z masy mięśniowej. Glutamina odgrywa ważną rolę przy pozyskiwaniu energii z protein. Glutamina wspomaga odkładanie sie glikogenu w komórkach mięśni i dlatego jest częścią wysokowartościowych produktów wspomagających regenerację organizmu. System immunologiczny jest dodatkowo wzmacniany poprzez antyoksydacyjne i antykataboliczne jej działanie.
Sportowcy siłowi korzystają z cech transportowych glutaminy. Z powodu swojej chemicznej budowy glutamina łączy się z innymi aminokwasami. Glutamina łączy się z innymi aminokwasami, transportuje je do żądanego miejsca w mięśniach lub organizmie i tam je uwalnia. Dzięki temu wspierana jest konsekwentna budowa mięśni. Glutamina spowalnia zmniejszanie się ilości protein po wysiłku (cecha anty-kataboliczna). Glutamina wiąże także wodę w mięśniach, co daje bardziej zdefiniowaną muskulaturę.

Waga: 350g
Smak: neutralny

Zalety:
- Czysta glutamina L – wolne aminokwasy bez innych dodatkowych składników
- Przeznaczona do wykorzystania w sportach siłowych i wyczynowych i przy budowie masy mięśniowej
- Nie zawiera glutenu, laktozy i protein z mleka, 100% roślinna

Zastosowanie:
Dla poprawy regeneracji i budowy masy mięśniowej zażywać bezpośrednio przed i po treningu. Najlepiej rozpuścić w ulubionym napoju 1 porcję - 8g.
Glutamina jako wolny aminokwas.

Wartości odżywcze na 100 g Na 8 g
Energia kJ (kcal) 1700 (400) 136 (32)
Białko 100 g 8 g
Węglowodany 0 g 0 g
Tłuszcze 0 g 0 g